Czy warto kupić dziecku samochód na akumulator?

Czy warto kupić dziecku samochód na akumulator?

Samochody na akumulator cieszą się bardzo dużą popularnością, bo zachęcają do wyjścia na dwór i zabawę na świeżym powietrzu niezależnie od pory roku. Pojazdy te gwarantują kilkadziesiąt minut jazdy, a napędzane są dzięki silnikom elektrycznym, które pobierają prąd z akumulatora.

Podstawowe wyposażenie samochodu na akumulator

Dobry samochód akumulatorowy wyposażony jest w pasy bezpieczeństwa, a prędkość, jaką można osiągnąć, jadąc nim, nie jest tak duża, by mogła spowodować jakieś zagrożenie dla dziecka. Dodatkową zaletą takich samochodów jest wyposażenie ich w pilot zdalnego sterowania, który w przypadku młodszych dzieci zapewnia pełną kontrolę nad pojazdem, a w przypadku pociech nieco starszych daje możliwość awaryjnego wyłączenia samochodu jednym przyciskiem. To wszystko sprawia, że popularność takich pojazdów rośnie z każdym rokiem, a jeśli przyjrzymy się coraz lepszym cenom na takie samochody, to okazuje się, że ich zakup to doskonały prezent na urodziny, imieniny czy dzień dziecka.

Bezawaryjność zabawek

Aby samochód na akumulator służył naszemu dziecku bezawaryjnie przez wiele lat, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Pierwszą z nich jest maksymalne obciążenie, jaki dany pojazd może udźwignąć. Jeśli zdecydujemy się na samochód o zbyt słabej konstrukcji, będzie to zabawka jednoroczna i w kolejnym sezonie potrzebna będzie wymiana. Aby tego uniknąć, już podczas wyboru warto zdecydować się na pojazd zapewniający możliwość bezpiecznego podróżowania dla dzieci o wadze do 30 kg. Takie rozwiązanie sprawi, że nasza pociecha będzie cieszyć się zabawką przez wiele lat, a znudzi się nią prawdopodobnie dopiero w momencie, gdy z niej całkowicie wyrośnie. Inną ważną rzeczą, na jaką należy zwrócić uwagę, jest pojemność akumulatora. Im jest ona większa, tym dłużej pojazd będzie jeździł bez dodatkowego ładowania. Problem ten można jednak całkowicie wyeliminować, jeśli podczas zakupu samochodu zdecydujemy się na dodatkowy akumulator, który w razie potrzeby będziemy mogli szybko podmienić i umożliwić dziecku dalszą podróż do wyznaczonego wcześniej celu.