Kinesiotaping

Metoda terapeutyczna polegająca na zaaplikowaniu pacjentowi specjalnego, elastycznego plastra o dużej rozciągliwości.

Kinesiotaping początkowo był stosowany w medycynie sportowej, z czasem zdobył popularność w ortopedii, traumatologii, neurologii, onkologii, chirurgii narządów ruchu i pediatrii.

Kinesiotaping znakomicie sprawdza się w leczeniu bólu, działa rozluźniająco na nadwerężone i zbyt napięte mięśnie, eliminuje skurcze, poprawia krążenie. Plastry dobrze przylegają do skóry, nie powodują zadrażnień i nie ograniczają ruchu. Zaaplikowanie plastra na chore miejsca przyczynia się do uniesienia skóry i powiększenia przestrzeni między nią a mięśniami, co przekłada się na poprawę przepływu krwi, co z kolei umożliwia lepsze warunki regeneracji w obrębie miejsc zmienionych chorobowo. Dzięki swej wodoodporności plastry można nosić przez kilka dni, a w niektórych wypadkach przez kilka tygodni.

Kinesiotaping (Tejpy) zalecany jest pacjentom zmagającym się z bólem kręgosłupa, bólami reumatycznymi i bólem pooperacyjnym. Jest to metoda leczenia adresowana również do kobiet w ciąży, bowiem plastry przeciwdziałają opuchnięciu nóg oraz przyczyniają się do zapobiegania rozstępom.

Oferta:

Social media: