Quad dla dzieci – prezent nie tylko dla chłopca!

Quad dla dzieci – prezent nie tylko dla chłopca!

Quady z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Choć aby poruszać się nimi po drodze, trzeba mieć ukończone 14 lat, to jednak z zabawkowych quadów mogą korzystać nawet trzylatki. Jak się okazuje jest to doskonały pomysł na prezent nie tylko dla chłopca, ale również dla dziewczynki!

Pierwszy, poważny pojazd

Dzieci zwykle z podziwem patrzą na samochody i różnego typu pojazdy, jednak rodzice bardzo często proponują im rowerki biegowe czy hulajnogi w obawie, że z bardziej zaawansowanym sprzętem maluchy nie będą w stanie sobie poradzić. Tymczasem dzieci są bardzo sprytne i doskonale wiedzą, jak obsługiwać pojazdy – wystarczy tylko krótka instrukcja, aby mogły czerpać radość z jazdy nimi. Mini quad dla dzieci to doskonały pomysł na prezent już na trzecie bądź kolejne urodziny, zwłaszcza jeśli dziecko wykazuje duże zainteresowanie różnego typu pojazdami. Co ciekawe, choć przyjęło się, że quadami najczęściej jeżdżą chłopcy, to nie ma żadnych przeszkód, aby sprezentować je także dziewczynkom. Jak się okazuje, one również uwielbiają różnego rodzaju samochody, motocykle czy inne dwuślady. 

Jaki quad dla dziecka warto wybrać?

Wybierając pierwszy quad dla dziecka, warto kierować się przede wszystkim zaleceniami producenta. Zwróćmy uwagę na sugerowany wiek dziecka, nawet jeśli widełki są dosyć szerokie. Dobrze jest również przyjrzeć się maksymalnej wadze, jaką może mieć dziecko, jeżdżące na quadzie. Jest to szczególnie istotne w przypadku nieco większych dzieci, które wzrostem i wagą mogą odstawać od swoich rówieśników. Pojazd musi posiadać wszelkie atesty bezpieczeństwa, dzięki którym mamy pewność, że dziecko będzie odpowiednio zabezpieczone. Bardzo ważne są pasy bezpieczeństwa, hamulec, który reaguje natychmiastowo oraz duże koła z odpowiednią amortyzacją. Pamiętajmy, że dodatkowe atrakcje, takie jak dźwięki, światła czy kluczyki do odpalania są bardzo istotne z punktu widzenia dziecka, lecz nie są one w stanie zastąpić elementów, które odpowiadają za bezpieczeństwo maluchów.